✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Physostegia - Miss Manners, 1 Pack
- 1 - 2.5" Plug
- Pure-white snapdragon blooms
- Compact, clump-forming
- Deer-resistant & pollinator-attracting
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Pure white, tubular snapdragon-like flowers |
| Hardiness Zone | 2 - 9 |
| Plant Height | 24–30 in (60–75 cm) |
| Plant Width | 14–18 in (36–46 cm) (clump-forming) |
| Sun Requirements | Full sun to partial shade |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | March - April; division possible |
| Bloom Timing | July - September |
| Plant Depth | Plant crown at soil level |
| Plant Spacing | 14–18 in (36–46 cm) apart |
$2.05
Original: $5.86
-65%Physostegia - Miss Manners, 1 Pack—
$5.86
$2.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 1 - 2.5" Plug
- Pure-white snapdragon blooms
- Compact, clump-forming
- Deer-resistant & pollinator-attracting
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Pure white, tubular snapdragon-like flowers |
| Hardiness Zone | 2 - 9 |
| Plant Height | 24–30 in (60–75 cm) |
| Plant Width | 14–18 in (36–46 cm) (clump-forming) |
| Sun Requirements | Full sun to partial shade |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | March - April; division possible |
| Bloom Timing | July - September |
| Plant Depth | Plant crown at soil level |
| Plant Spacing | 14–18 in (36–46 cm) apart |




















