✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 2
Heuchera - Obsidian, 1 Pack
- 1 - Bare-root
- Glossy black-purple foliage
- Butterflies & hummingbirds
- Evergreen, easy care
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Black-purple leaves, white blooms |
| Hardiness Zone | 4 - 9 |
| Plant Height | 10″ mound, 24″ flower stems |
| Plant Width | 16″ (40 cm) |
| Sun Requirements | Full sun to part shade |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | Perennial |
| Bloom Timing | June - August |
| Plant Depth | 1" (2.5 cm) |
| Plant Spacing | 12–18″ (30–45 cm) |
$12.45
Heuchera - Obsidian, 1 Pack—
$12.45
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 1 - Bare-root
- Glossy black-purple foliage
- Butterflies & hummingbirds
- Evergreen, easy care
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Black-purple leaves, white blooms |
| Hardiness Zone | 4 - 9 |
| Plant Height | 10″ mound, 24″ flower stems |
| Plant Width | 16″ (40 cm) |
| Sun Requirements | Full sun to part shade |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | Perennial |
| Bloom Timing | June - August |
| Plant Depth | 1" (2.5 cm) |
| Plant Spacing | 12–18″ (30–45 cm) |




















