✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 2
Heuchera - Lime Rickey, 1 Pack
- 1- 2.5" Plug
- Luminous lime-green foliage
- Creamy-white bell flowers
- Deer-resistant, pollinator-friendly
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Lime-green foliage, white blooms |
| Hardiness Zone | 4 - 9 |
| Plant Height | 8–18″ (20–45 cm) foliage; flowers to 18″ |
| Plant Width | 18″ (45 cm) |
| Sun Requirements | Part shade to full shade |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | Perennial |
| Bloom Timing | June - August |
| Plant Depth | 1" (2.5 cm) |
| Plant Spacing | 18″ (45 cm) |
$12.45
Heuchera - Lime Rickey, 1 Pack—
$12.45
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 1- 2.5" Plug
- Luminous lime-green foliage
- Creamy-white bell flowers
- Deer-resistant, pollinator-friendly
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Lime-green foliage, white blooms |
| Hardiness Zone | 4 - 9 |
| Plant Height | 8–18″ (20–45 cm) foliage; flowers to 18″ |
| Plant Width | 18″ (45 cm) |
| Sun Requirements | Part shade to full shade |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | Perennial |
| Bloom Timing | June - August |
| Plant Depth | 1" (2.5 cm) |
| Plant Spacing | 18″ (45 cm) |




















